Знамиња направени од храна

Автор: Александра Чакаровска

Кога се работи за храна, на креативноста ѝ нема крај. Доказ за тоа се токму овие вкусни национални знамиња, направени од различни видови храна, како спанаќ, домати, шпагети, лимон, ориз…

Фантастично изработените знамиња се специјално креирани за Меѓународниот фестивал за храна во Сиднеј. Компанијата „Whybin\TBWA“, која била задолжена да создаде реклама за фестивалот, решила да ги претстави државите преку националните знамиња направени од храна.

Вкусните знамиња се вистински предизвик да ја откриете земјата која стои зад храната, или пак да погодите која храна е употребена за знамињата.

Знамиња направени од храна

Австралија

Знамиња направени од храна

Бразил

Знамиња направени од храна

Франција

Знамиња направени од храна

Грција

Знамиња направени од храна

Индија

Знамиња направени од храна

Италија

Знамиња направени од храна

Јапонија

Знамиња направени од храна

Кореја

Знамиња направени од храна

Либан

Знамиња направени од храна

Шпанија

Знамиња направени од храна

Швајцарија

Знамиња направени од храна

ВиетнамБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Iva... Reply

    a kade e Makedonija?/

Остави коментар