Женските гради како светски лидери

Главна цел на сите маркетинг кампањи е да бидат нешто досега невидено, интересно, забавно и да им остане во глава на луѓето. Ова особено важи за печатените кампањи, каде што со една слика морате да кажете многу.

Женските гради како светски лидери

Маргарет Тачер и Че Гевара

Одличен пример за ваква кампања се рекламните постери на бразилската компанија „Hope“, која произведува пуш-ап градници. Нивното мото за оваа кампања гласи „Right and Left together“, а е дело на маркетинг агенцијата „Giovanni+Draftfcb“ која на многу смешен начин ги претставува женските гради како светски лидери кои во реалноста не се сакале.

Женските гради како светски лидери

Роналд Реган и Фидел Кастро

Женските гради како светски лидери

Џорџ Буш и Уго Чавез

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар