Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома

Кулата „Porsche Design“ е станбена зграда која ќе се гради во Мајами, а нејзини креатори се „Porsche Design“ и „Dezer Development“. Оваа кула од 60 ката има иновативна структура, однадвор и однатре, а најинтересно е тоа што можете со лифт да си го качите возилото во вашиот стан. Се наоѓа покрај океанот, нуди 132 стана, а секој од нив има од две до четири паркинг места.

Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома

Зградата има три лифта, а станарите можат да влезат или да излезат од дома, седејќи си комфорно во својот автомобил. Околу 20 милијардери веќе си обезбедија стан во оваа зграда, но ќе можат да се вселат дури во 2016 година.

Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома Зграда во која со автомобил можете да си влезете дома


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар