Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

„Да му влезете некого во кадарот“ при фотографирање, или како што популарно се нарекува фотобомба, секогаш е забавно и смешно. Едно куче реши да направи вакви потези и ги „украси“ празничните фотографии на своите сопственици.

Неговото излегување среде фотографија секогаш го привлекува вниманието и смеењето на членовите на неговото семејство, што им дава дополнителен шарм на фотографиите, поради што станаа вирални на социјалните мрежи. Станува збор за ловџиско куче Пени кое неговите сопственици го посвоиле во нивното седумчлено семејство.

Пени го посвоиле од засолниште за животни во април минатата година, неколку месеци откако нивното куче починало. Пени бил пронајден во кутија покрај корпа за отпадоци со уште 11 други кученца и пренесен во засолниште за да го најде својот дом. Со своето доаѓање Пени донел и забава во домот, а тоа можете да го видите во следните фотографии.

Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

Запознајте го Пени: Слатко куче кое им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици

Погледнете како еден фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар