Заборавени фотографии кои ни покажуваат точно што значи да се биде мајка

Заборавени фотографии кои ни покажуваат точно што значи да се биде мајка

Кога Кен Хејман, добро прочуен фотограф, неодамна ги средувал своите кутии и фиоки, не очекувал дека ќе налета на нешто олку вредно. Тој отворил кутија на која пишувало „Мајки“ и открил долго заборавено богатство – серија фотографии на коишто се сликани мали и бесценети моменти помеѓу мајките и своите деца, која тој ја правел ширум светот пред скоро 50 години. Овие историски чуда ни покажуваат точно што значи да се биде мајка, без разлика на потеклото или местото на живеење.

Заборавени фотографии кои ни покажуваат точно што значи да се биде мајка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар