За опуштање: Уредете агол во домот што ќе ве наполни со позитивна енергија

За опуштање: Уредете агол во домот што ќе ве наполни со позитивна енергија

И покрај моменталната состојба на која не сме навикнати, животот продолжува и ние остануваме позитивни. Кога веќе сме дома, можеме да го исполниме времето со тоа што ќе уредиме катче полно со удобност, во нашите четири ѕида.

За опуштање: Уредете агол во домот што ќе ве наполни со позитивна енергија

Деновиве, повеќе од кога и да е, ни треба чувство на безбедност и засолниште во нашиот дом. На сите ни треба тој агол каде ќе се чувствуваме заштитено и добро. Ако сè уште ја немате таа удобност во домот, можете лесно да ја создадете со предмети што веќе ги имате дома.

Земете го омиленото ќебе, омилена подлога, книга или што и да имате на ум, направете шолја топол чај, кафе или друг омилен напиток и најдете начин да се опуштите и да останете среќни, без оглед на ситуацијата.

Позитивните мисли и расположението може да бидат стимулирани и од миризлива свеќа. Нека просторот дискретно замириса на вашиот омилен мирис.

Пронајдете инспирација за уредување на вашето „ќоше“ низ следниве фотографии:

Можеби сакате да прочитате и како со само 5 мали нешта претворете го балконот во место што го олеснува престојот дома.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар