Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?

Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?

Паркурот официјално не е признаен како спорт, но никој не може да негира дека за да се практикува неопходно е добро да се развијат телото и умот. Тоа е извонредна вештина составена од трчање, качување, скокање, прескокнување, нишање итн, кои кога ќе се спојат заедно даваат можност за брзо и креативно совладување на секакви препреки. Убавината на таквиот чин доаѓа не само од големината на предизвикот, туку и од инвентивноста на трасерот (оној кој вежба паркур), а тоа на оние од оваа галерија никако не им недостасува.Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Возбудлива паркур галерија: кој вели дека луѓето не можат да летаат?Ако овие фотографии ви го разбудија интересот за паркур, прочитајте повеќе за паркурот во Македонија.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар