Винилни плочи со портрети на музички легенди

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Автор: Маја Владимирова

Талентираниот дизајнер и илустратор од Мадрид,  Алехандро де Антонио Фернандез е креатор на неверојатната колекција на портрети илустрирани на винилни плочи. Неговата колекција е дел од проектот UNCO MA, чија главна идеја е да се дизајнираат продукти со помош на неконвенционални материјали. Инспириран од винилните плочи, тој на нив ги илустрирал ликовите на дел од најголемите музички имиња, и притоа направил фантастичен спој на музиката и дизајнот. Во следнава листа се прикажани дванаесет портрети на легендарни музичари, како што се Боб Марли, Џим Морисон, Мајкл Џексон…

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Боб Марли

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Пол Макартни, Битлси

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Џим Морисон, Дорс

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Мајкл Џексон

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Џон Ленон, Битлси

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Џими Хендрикс

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Мик Џегер, Ролинг Стоунс

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Слеш, Ганс енд роузис

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Боно Вокс, Ју ту

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Роберт Смит, Кјур

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Боб Дилан

Винилни плочи со портрети на музички легенди

Ноториус БигБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. фри Reply

    Супеееееер!

Остави коментар