Видео прошетка низ грандиозната Кина

Искусниот планер Винсент Меј организирал 56 фотографи од 49 кинески градови, кои направиле 200.000 прекрасни фотографии од Кина. На крајот, тоа резултирало со извонредно тајмлепс видео. Интересно е тоа што никои од членовите на тимот не се запознале меѓусебно, во текот на целиот процес на изработката.

Видео прошетка низ грандиозната КинаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар