Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонгконг

Диетрих Херлан е фотограф од Бразил кој моментално живее во Хонгконг. Хонгконг е еден од најнаселените места во светот. Шарените и симетрични геометриски апартмани се екстремно преполнети места и понекогаш е навистина тешко да замислите како луѓето живеат таму.

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Во неговата серија фотографии наречена „Урбана густина“, Диетрих го истражува урбаниот пејзаж на Хонгконг и Макао. Како Хонгконг, и Макао е посебен административен регион во Кина во кој можат да се најдат слични натрупани апартмани. Погледнете како всушност изгледа овој град.

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Урбана густина: Фотографии кои покажуваат како навистина изгледа животот во Хонг Конг

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар