Уникатен и модерен накит кој го отсликува секојдневното

Овој уникатен накит е дел од колекцијата „Snapshot“, направена од израелското дизајнерско студио „Yael + Tal“. Колекцијата е составена од обетки, ѓердани и нараквици на кои се претставени минијатурни луѓе, кои одмараат седнати на клупа или на некоја лулка. Уникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневното Името на колекцијата сугерира на секојдневни сцени кои се фатени во вистинскиот момент и на тој начин остануваат овековечени засекогаш. Дизајнерите преку оваа прекрасна колекција од модерни и уникатни парчиња накит изработени од злато и од сребро, сакаат да ни ја претстават убавината на секојдневното.Уникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневнотоУникатен и модерен накит кој ги претставува секојдневното


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар