Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Ова е еден мал дел од илустрациите кои можете да ги најдете на веб-сајтот „Cinismoilustrado“. Секоја од нив е интересна и уникатна поради тематиката инспирирана од секојдневни настани, прикажани на едноставен и досетлив начин.

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Живот е она што ти се случува додека зјапаш во твојот паметен телефон

Автор на овие илустрации е Мексиканецот Едуардо Салес, кој работи како маркетинг агент, дизајнер, илустратор, писател и професор во училиштето за маркетинг во Мајами. Тој со текот на годините стана многу популарен, а за тоа говорат бројот на неговите фанови на Фејсбук и следачи на Твитер.

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Да станевме сите она што сакавме да бидеме како деца, Месечината ќе беше полна со невработени луѓе

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Икони кои секојдневно ви го зае*уваат денот

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Како мажите зборуваат за секс?
Како жените зборуваат за секс?

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Кога Фејсбук би се прикажал преку столчиња

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина

Детето во тебе во 20 век
Детето во тебе во 21 век

(5) ultra interesni ilustraciii koi ja prikazhuvaat surovata vistinata - www.kafepauza.mk

Што значи зјапањето во женското деколте од машка и од женска перспектива?
(Зависи дали е згоден тој што гледа и дали таа го возвраќа погледот)

Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина Ултраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистинаУлтраинтересни илустрации кои ја прикажуваат суровата вистина


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар