Удобна и функционална фотелја

Овој уникатен дизајн на Канаѓанецот Џадсон Бомонт, нуди повеќе од удобност. Фотелјата е практична и штеди простор. Таа е шуплива околу седиштето, со што ви овозможува да ја користите и како еден вид полица. Со ова функционално парче мебел, дел од предметите кои често ги употребувате, може да ви бидат лесно на дофат.

Удобна и функционална фотелјаУдобна и функционална фотелја

Канадскиот дизајнер оставил простор и за креативност кај купувачите. Им дава неколку идеи како ова парче мебел, покрај удобно и функционално, може да стане и забавно.

Удобна и функционална фотелјаУдобна и функционална фотелјаУдобна и функционална фотелјаУдобна и функционална фотелја


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар