Топ модели кои докажуваат дека несекојдневната убавина е позитивна карактеристика

Пред неколку години, идејата дека девојка со неправилни црти на лицето би можела да биде топ модел беше незамислива. Но, работите се променија. Во денешно време модните фотографи претпочитаат модели со повпечатлив изглед.

Топ модели кои докажуваат дека несекојдневната убавина е позитивна карактеристика

Немојте да се грижите поради несовршеностите на вашето лице бидејќи токму тие ве прават посебни. Погледнете ги фотографиите од овие девојки кои благодарение на нивниот специфичен изглед станале светски популарни топ модели…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар