„Тела на урбани места“ во Њујорк

„Тела на урбани места“ во Њујорк

Кореографот Вили Дорнер реализирал една интересна и несекојдневна идеја. Заедно со својата група актери, тој извел театарска претстава на улиците на Њујорк, притоа употребувајќи ги телата на актерите како живи скулптури.

„Тела на урбани места“ во Њујорк


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. aa Reply

    Videte ja prvata slika i ke sfatite od kade e ukraden bikot od ulica makedonija 😉

Остави коментар