Татко прави зимски фотографии со своите деца кои ќе го разбудат вашиот новогодишен дух

За фотографот Филип Хаумесер, зимата е најносталгичниот период во годината. Сеќавањата од одбирањето на новогодишно дрво, редењето на декорациите и играњето во снегот со неговите браќа и сестри е едноставно незаборавно. Денес, како возрасна индивидуа и како родител, тој сака да им помогне и на своите деца да ги создадат истите сеќавања како него. Затоа и поминува многу време со нив, особено во овој период во годината, фотографирајќи ги и инспирирајќи многу родители ширум светот да го прават истото. Погледнете ги неговите зимски фотографии и подгответе се да го впиете новогодишниот и божиќниот дух.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар