Татко ги претвора цртежите на својот син во смешна реалност

Децата обожаваат да фантазираат и да цртаат, а возрасните можат само да ѝ се восхитуваат на нивната креативност. Овој татко на 6-годишно момче, ги споделува цртежите на неговиот син на Инстаграм и потоа, со помош на Фотошоп, ги пресоздава така што тие изгледаат како да се дел од реалноста. Погледнете ја галеријата која ќе ве насмевне, прикажувајќи ги овие креативни ремек-дела.

Татко ги претвора цртежите на својот син во смешна реалност

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар