Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

На светот постојат навистина талентирани луѓе, кои својата дарба знаат да ја употребат на интересен начин. Една од нив е мејкап артистката Карли Пејџ, која има само 26 години, а за тоа колку е талентирана говори фактот дека е самоука.

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Таа може да се трансформира во секоја славна личност само со помош на шминка. Секоја недела таа станува некој познат пејач, глумец, водител, што на крајот резултира со феноменална фотосесија.

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Алберт Ајнштајн

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Ким Кардашијан

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Елен Деџенерис

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Мерлин Менсон

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Мистик

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Анџелина Џоли и Бред Пит

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Вулверин

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Џеј Лено

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Џек Спероу

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Волтер Вајт

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Памела Андерсон

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Мона Лиза

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

Лејди Гага

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Кејти Reply

    Џеј Лено? Повеќе ми личи на Џорџ Клуни х)

    • Anonymous Reply

      Da

Остави коментар