Талентирана фотографка ги оживува познатите бајки со своите имагинативни фотографии

Би посакале ли некогаш да се нурнете во длабоките води на магијата и да испливате до брегот на Недојдија? Таква уникатна шанса нуди Ирина Чиорнаја – фотографка која е дел од креативниот уметнички проект „Fairytale Kiev“. Целта на проектот е да го привлече вниманието и на децата и возрасните со помош на овие волшебни фотографии со ликовите од приказните на Ханс Кристијан Андерсен, браќата Грим и други автори. Погледнете ја нејзината оригинална и автентична галерија.

Талентирана фотографка ги оживува познатите бајки со своите имагинативни фотографии

Петар Пан

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар