Светот тотално празен

Фотографите Луси и Симон направиле своја верзија на пост-апокалиптично сценарио за Земјата, претставувајќи ги големите градови во светот тотално празни. Нивната серија, насловена како „Silent World“, ги прикажува големите градови како Њујорк, Пекинг, Париз и неколку други, скоро празни, оставајќи само еден или двајца луѓе во нив. Нивните фотографии оставаат морничав впечаток на тотално опустошен свет.Светот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенСветот тотално празенБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар