Светот после апокалипсата

Светот после апокалипсата

Човештвото е опседнато со самодеструкција. Благодарение на безбројни религии, митови, легенди и предвидувања, луѓето отсекогаш се запрашувале како ќе наликува светот без нас, по судниот ден. Врз основа на истражувањата и минатото на планетата Земја, речиси е неизбежно дека ќе се случи природно уништување во даден момент во иднината, но за волја на вистината, и човекот има создадено многу методи за вештачко потпомагање на овој процес.
Светот после апокалипсатаВо последниве години, на филмското платно можевме да погледнеме многу интересни филмови во кои беше прикажан постапокалиптичниот свет, како „Јас сум легенда“, „Денот после утре“, „2012“, „Војна на световите“ и многу други. Оваа колекција од околу 50 слики е направена од различни автори, а на нив можете да видите различни перспективи и гледишта за тоа како би изгледал денешниов свет после катаклизмата.Светот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсатаСветот после апокалипсата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Лаки Reply

    ќе нема апокалипса алоооооооооо…живејте го животот како луѓе и мака немајте .

Остави коментар