Светлосни слики: Првиот уникатен вид уметност во 21-от век

Стивен Нап е познат по својата светлосна уметност, која се смета за првата уникатна уметничка форма на 21-от век. Доколку сте воодушевени од фотографиите, обидете се да замислите какво е чувството да се биде во нивната внатрешност, за време на процесот на создавањето. Едноставно немаме ништо во нашата визуелна меморија за да нè подготви за слики кои се создадени само од светлина, па затоа и станува збор за уникатно и незаменливо искуство кое целосно ќе го промени начинот на кој ги гледате останатите уметнички дела.

(1) Светлосни слики: Првиот уникатен вид уметност во 21-от век (2) Светлосни слики: Првиот уникатен вид уметност во 21-от век

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар