Страсно танго под вода

Двојка страсно игра танго под вода во серијата фотографии „Подводно танго“ на самоуката руска фотографка Катерина Бодрунова. Таа во сите свои дела се обидува да ги сруши рамките на физиката, па така во овие фотографии танчерскиот пар своите елегантни и грациозни движења ги прави додека слободно лебди под водата.Страсно танго под водаБодрунова вели дека за неа е задоволство да работи во амбиент кој е неверојатно тешко да се создаде. Во врска со тоа таа објаснува:

„Понекогаш го менуваме просторот онака како што нам ни одговара, но понекогаш просторот, местото или времето поставуваат свои правила. Можеме да се бориме против тоа или да го прифатиме, изборот останува на нас.“

Страсно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под водаСтрасно танго под вода


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар