Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Кара Вестерн е млада мајка, која поголемиот дел од времето го минува со нејзиниот мал син, па токму тоа ја инспирирало да ги создаде овие слатки илустрации за животот на младите родители. Иако дејството на нејзините слики е навистина едноставно, тие ќе го допрат секој што има деца.

Детето секогаш се чувствува безбедно во прегратката на мајка си

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Кога боите со 2-годишно дете постојано велите: „Те молам не допирај ме со маркерот“

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Посетата на лекар секогаш изгледа вака

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Времето на мама за разубавување не поминува без прекини

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Секоја прошетка е авантура

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Кога повеќе не можете да го носите детето во вашите раце…

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Потстрижувањето на детето и зачувување на ушите е вистинска победа

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Спортот и децата се две некомпатибилни нешта

Сликарка ги претставува емоционалните моменти во родителството

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар