Слатките верверички во дворот на една фотографка

Ненси Роуз во својот двор во Халифакс, Канада има многу верверици, кои редовно ги фотографира. Овие љубопитни животинки се совршени за фотографирање, бидејќи барајќи места каде да ги скријат своите плодови, тие ги испитуваат сите предмети кои Ненси ќе ги остави во својот двор.

Слатките верверички во дворот на една фотогрaфка

„Фотографијата со поштенското сандаче, беше првата фотографија што ја направив која стана голем хит на Фликр и која ме инспирираше да направам уште фотографии. Скарата ја направив од алуминиумска кутија за храна, стапчиња за сладолед и некои мали предмети од мојот сет за правење украси. Отсекогаш сум сакала да изработувам предмети, по дома имам многу мали нешта со кои можам да ги создавам, па сега кога одам на пазарување посветувам многу повеќе време барајќи работи соодветни за големина на верверица, отколку за мене. “

Слатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфкаСлатките верверички во дворот на една фотогрaфка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар