Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

7. Волшебни јаболка

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Најдобриот дел од оваа торта се јаболката. Направени се од карамела, а нивната изработка е вистински предизвик. Тортата е висока 2,2 метри.

8. Лувр

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Најмногу внимание привлекува чоколадниот лустер, но и врамените слики. Неверојатно е колку внимание е обрнато на деталите. Тортата е висока 2,3 метри и тежи цели 440 килограми.

9. Лебеди што танцуваат

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Лебедите се направени од карамела и се покриени со злато. Најинтересно е што птиците во средината навистина танцуваат.

10. Кула

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Оваа торта е висока 4,9 метри. Свеќите од карамела и декорациите со цветови ја прават да изгледа уште поелегантно.

11. Светилки

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Бројните декорации од карамела ја прават оваа торта навистина неверојатна. Овој кристален лустер изгледа како од некоја европска палата. Тортата е висока 3,4 метри.

12. Ромео и Јулија

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Големината на тортата се гледа и од фотографијата, но клучното нешто е осветлувањето. Транспарентните делови од карамела се осветлени со студена светлина, а чоколадните делови со топла.

Погледнете ги и овие реалистични торти што нема да сакате да ги изедете.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар