Скриен од сириската војна, овие 20 фотографии ја откриваат вистинската убавина на Либан

Денес, кога ќе помислиме на Средниот исток, првото нешто што ни паѓа на памет е суровата бруталност на конфликтот и војната, правејќи ја целата таа област сива во нашите мисли. Често забораваме дека секое делче на планетата Земја сјае со прекрасна природна убавина, а на тоа не е исклучок ни Либан, со сосема различни и уникатни пејзажи. Либан е мала држава, што се наоѓа помеѓу Сирија и Медитеранското Море, со Израел на југ и Кипар на запад. Оваа област е богата со планини, 225-километарски брег и пејзажи што одземаат здив. Погледнете ги следниве фотографии и уживајте во природните убавини, притоа потсетувајќи се дека ни војната нема моќ да го уништи тоа што планетата може да го создаде.

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар