Шатори со кои ќе се чувствувате како да спиете во облаците

Спиењето под отворено ѕвездено небо и онака е одлична идеја, ама со овие шатори тоа изгледа неверојатно. Тие ќе ве кренат неколку метри над земјата, доближувајќи ве поблиску до ѕвездите и давајќи ви чувство дека тие се на дофат. Сè што ви треба во таква ситуација е да најдете дрвја на идеална оддалеченост за да го поставите шаторот, а потоа… кој би можел потоа да заспие со таква глетка?

Шатори со кои ќе се чувствувате како да спиете во облаците

Разни стилови и дизајни на висечки шатори по различни цени можете да најдете на Eagles Nest Outfitters, Tentsile и Clark Jungle Hammock. Нивниот избор е доволно голем за да ве направат среќен кампер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар