Шармот на есента

Шармот на есента

Ништо не ја сигнализира транзицијата од летото кон есента, како промената на бојата на листовите. Во оваа прекрасна фотографија гледаме осамен прозорец, опкружен со бршлен. За оние кои имаа впечаток дека ова дрво не ја менува бојата на лисјата, мораме да кажеме дека тоа е точно. Но, ова е јапонски бршлен, кој ја менува бојата наесен. Уживајте неколку секунди во овој прекрасен есенски ѕид, кој ни ја најавува задоцнетата есен оваа година. 🙂Шармот на есентаФотографијата е дело на фотографот кој се крие зад псевдонимот Kala.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар