Секоја година овие браќа прават џиновски фигури од снег

Направивте снешко оваа година? Епа некој направил џиновска желка висока 3,5 метри. Остин, Конор и Тревор Брац се тројца браќа од Минесота кои дефинитивно знаат како да му се радуваат на снегот. Тие секоја година во нивните дворови со здружени сили прават големи фигури од снег.

Секоја година овие браќа прават џиновски фигури од снег

Тие објаснуваат дека фигурите ги прават така што натрупуваат голема количина снег на еден куп, а потоа ја формираат саканата фигура. Ни најмалку не е едноставно бидејќи на една фигура работат со недели. На пример, за овогодишната желка им биле потребни цели 300 часа!

Секоја година овие браќа прават џиновски фигури од снег

Во рок од 4 години овие момчиња создале повеќе снежни фигури кои се навистина забавни. Она што е навистина кул е тоа што може да видите колку момчињата пораснале на секоја од фотографиите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар