Релаксација на ултрамодерни лежалки

Дизајнерите од компанијата „Trinity Hammocks“ сакаат да го променат начинот за релаксација на луѓето со два многу слични, но уникатни дизајни на лежалки. Првиот е помодернистички и се состои од три споени метални кругови, а во секој од нив се наоѓа по една лежалка. Во средината има мала масичка за да можете да го оставите вашиот пијалак, мобилниот телефон или книгата што ја читате.

Релаксација на ултра модерни лежалки

Вториот дизајн е покласичен и е со четири лежалки, кои се заштитени со кров од силното сонце или од дожд. Двата модела на лежалки се водоотпорни, а купувачот може да одбере рачно плетен материјал или ватиран.

Релаксација на ултра модерни лежалки Релаксација на ултра модерни лежалки Релаксација на ултра модерни лежалки Релаксација на ултра модерни лежалки Релаксација на ултра модерни лежалки Релаксација на ултра модерни лежалки

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар