Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии

Елизабет Гад е млада 20-годишна девојка од Ванкувер која се занимава со фотографија. Нејзиното портфолио е полно со фотографии кои на чудесен начин ја доловуваат смиреноста која ја нуди поврзаноста со природата и дава можност да се насети како се чувствува личноста која е на фотографијата.

„Тоа што бев најтивка и најсрамежлива во моето семејство ми овозможи да развијам длабока поврзаност со животните и често барав тишина во долгите прошетки на моите омилени места во природата со моето куче… и мојата љубов кон природата само растеше и растеше!“ – вели таа.

Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии

Во врска со нејзиниот начин на работа, таа вели:

„Обично имам некое чувство на смиреност кога фотографирам во природа, а мислам дека тоа се гледа и на фотографиите (или барем луѓето велат така). Кога работам полека и кога го задржувам погледот врз работите, како на пример кога сончевите зраци се пробиваат низ дрвјата или кога облаците се извиваат на планинските врвови, сфаќам одново и одново колку е тоа убаво, и сакам овие убави тивки моменти да се забележуватт во моите фотографии.“

Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии Пронаоѓањето мир во природата претставено преку фотографии


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар