Пролетна инспирација: Мали, нежни цветни тетоважи

Пролета веќе пристигна, а летото не е толку далеку, што значи дека сѐ што е со цветен дезен е задолжително, вклучувајќи ги и тетоважите. Оние кои ви ги нудиме како инспирација се вистинска уметност. Од тенки цветни детали во пастелни бои до 3Д билки во зелени бои, а вие ќе се заљубите во секоја од нив.

1-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_

Сметаме дека уметноста на телото е важна како и кое било друго сликање на платно или на хартија, а потребна е подеднаква количина вештина и креативност.

8-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_

Им се восхитуваме на сите уметници кои создаваат прекрасни креации на човечката кожа, а овие креации кои се инспирирани од прекрасни цветови и билки ќе ве воодушеват и веднаш ќе посакате да се истетовирате.

2-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_ 3-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_ 4-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_ 5-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_ 6-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_ 7-proletna-inspiracija-mali-nezhni-cvetni-tetovazhi-www.kafepauza.mk_

Доколку сакате да истетовирате нешто, а тоа да не бидат цветови, тогаш ви предлагаме да ги погледнете овие мали тетоважи со одличен ефект.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар