Принцезите на Дизни во злобно издание

Принцезите на Дизни во злобно издание

Сите сме навикнати да ги гледаме принцезите, вилите и главните женски ликови од цртаните на Дизни како прекрасни дами кои претставуваат инспирација за сите деца. Во овој случај, уметникот Џефри Томас ни ги претставува во сосема поинакво издание. Серијата е наречена „Twisted Princess“, а во неа овие славни ликови се претставени како најзлобни негативци.

Принцезите на Дизни во злобно издание

Џасмин (Аладин)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Алиса (Алиса во земјата на чудата)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Бела (Убавицата и ѕверот)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Пепелашка (Пепелашка)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Есмералда (Ѕвонарот од Богородичната црква)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Мегара (Херкулес)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Џејн (Тарзан)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Ариел (Малата сирена)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Мулан (Мулан)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Сината вила (Пинокио)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Покахонтас (Покахонтас)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Рапанзел (Заплеткано)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Аурора (Заспаната убавица)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Снежана (Снежана и седумте џуџиња)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Звончица (Петар Пан)

Принцезите на Дизни во злобно издание

Венди (Петар Пан)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар