Прекрасните канцеларии на Гугл во Израел

Пред извесно време Гугл ги отвори своите нови канцеларии во Тел Авив, Израел. Канцелариите опфаќаат 8 ката од зградата „Electra Tower“, а за дизајнот било ангажирано студиото „Camenzind Evolution“ кое овој проект го извело во соработка со „Setter Architects & Studio Yaron Tal“. Кога станува збор за Гугл модерните канцеларии не се нешто ново, но секојпат успеваат да нè воодушеват.

Прекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во ИзраелПрекрасните канцеларии на Гугл во Израел


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар