Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Бетани Бикли е креативна девојка која вели дека ако нема визуелни содржини, таа ги создава, а во нејзините парчиња има оживеани фигури од хартија и предмети. Некои од нејзините дела прават да се чувствуваме како да помагаме во сцена од тајниот живот на книгата, каде што дискусиите се анимираат и животот цвета низ хартијата.

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Прекрасни скулптури направени од страниците на книгите

Погледнете ја и оваа прекрасна уметност на ќесички чај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар