Прекрасни фотографии од жени облечени во сенките на природата кои ги разигруваат сетилата

Прекрасни фотографии од жени облечени во сенките на природата кои ги разигруваат сетилата

Шпанскиот фотограф Емилио Хименез за неговиот следен проект одлучил да направи прекрасни црно-бели визуелни композиции кои си поигруваат со сите сетила. Неговата фотографска серија е насловена „Природна дива анатомија“ и во неа се концентрира на убавините на голото женско тело и сенките на природата.


Прекрасни фотографии од жени облечени во сенките на природата кои ги разигруваат сетилата

Со неговото уметничко око, Емилио ги меша светлината и сенката, барајќи го совршениот агол и кадар каде сенките ќе ги покријат жените и ќе ги облечат во листовите и растенијата. Резултатите се прекрасни. Во продолжение погледнете дел од неговите фотографии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар