Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

Оваа прекрасна викендичка се наоѓа во прекрасниот планински и живописен предел Биг Скај, во сојузната американска држава Монтана. Дизајнот е инспириран од природата и е дело на „Dan Joseph Architects“.

Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

Во внатрешноста и надворешноста на оваа викендичка доминираат дрвените елементи, а има и прекрасно приватно езерце и мал водопад.

Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопадПрекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар