Прекрасна планинска викендичка

Оваа неодолива дрвена викендичка е направена во 2007 година и се наоѓа во Масачусетс, САД. Овој навидум скромен простор од само 70 метри квадратни е максимално искористен, па иако од него е направена само една огромна соба, во неа се сместени голема кујна, дневен и трпезариски простор, како и два посебни дела за спиење.Прекрасна планинска викендичкаВнатрешниот и надворешниот дизајн на куќата тотално се вклопуваат со амбиентот во околината. Мебелот, ѕидовите и подот се во кафени и крем тонови, па така создаваат една релаксирачка атмосфера, која е надополнета со прекрасните пејзажи кои можат да се видат низ големите прозорци. Прекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичкаПрекрасна планинска викендичка
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар