Прекрасна куќа сместена во карпа

Вгнездена во карпите на островот Сан Хуан во Вашингтон, оваа куќа изгледа извонредно. Дизајнерот Том Кундиг од „Olson Kundig Architects“, употребил неверојатна комбинација од стакло и бетон и успеал да создаде одлично дело.
Прекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаКуќата е распространета на 205 квадратни метри, со прекрасна голема дневна соба, кујна, трпезарија, три спални и бања. Секако најинтересен дел е отворената тераса, со поглед кон брегот, на која ќе можете да го забележите каминот кој е двостран.
Прекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаЕнтериерот не заостанува зад импресивната архитектура на куќата, па така класичните и модерните елементи се перфектно искомбинирани и даваат чувство на топол дом.
Прекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпаПрекрасна куќа сместена во карпа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар