Познатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустани

Познатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустани

За 19-годишиот италијански артист и моден дизајнер Виктор Фаретина, познат како Неко-Ви, веб-сајтовите како Фејсбук, Википедија и Јутјуб биле инспирација за креирање дигитална серија вечерни фустани, наречена Web in Vogue. Неко-Ви во својата работа одлично ги отсликал карактеристиките, целта и заедницата на веб-сајтовите кои ги реинтерпретирал во вид на елегантни фустани. Внимавал на боите, шаблоните, иконите, типографијата и логоата.

Тој се надева дека еден ден ќе може да ги развие овие дизајни во вистинска облека, иако веројатно ќе мора да се откаже од некои модели, како оној инспириран од поранешниот MegaUpload.Познатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустаниПознатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустани


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар