Познатите поп ѕвезди претворени во религиозни икони – ќе препознаете кои се?

Со векови религијата била централната приказна на нашиот свет. Големата книга нè учела како да се однесуваме, како да се облекуваме, како да зборуваме… таа приказна одамна нè водела низ животот. Но во денешно време, слушаме сосема поинаква приказна. Преку изложеноста на медиумите, поп идолите и славните ѕвезди тие имаат скоро божествено влијание на луѓето. Тоа и била инспирацијата зад овие слики направени од страна на артистот Матхијс Висерс од Холандија. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар