Поткровје од соништата

Поткровје од соништата

Има ли некој кој не би сакал да живее тука? Поткровје во центарот на Шпанија, Мадрид каде обземаат белата боја, едноставноста, чистите линии и уметноста. Ова е домот на шпанскиот дизајнер David Delfin и неговиот партнер, фотографот Gorka Postigo.Поткровје од соништатаПоткровје од соништатаПоткровје од соништатаПоткровје од соништатаПодот, ѕидовите и таванот се обоени во бела боја што му дава на просторот отвореност и динамика во уметничкото творење. Целиот апартман е украсен со импресивни уметнички дела од Diane Arbus, Wolfgang Tillmans, Maison Martin Margiela, Charlotte Perriand, Louise Bourgeois, Juergen Teller, Tom of Finland, William Eggleston, Jean Prouve и Pierre Paulin и со неверојатна, прецизно избрана покуќнина.
Поткровје од соништатаПоткровје од соништатаНиз целиот апартман има декоративни елементи кои во себе кријат своја симболика.

На горниот дел од поткровјето се е отворено и пространо. Само еден креденец ја дели спалната соба од бањата. Поткровје од соништатаПоткровје од соништатаПоткровје од соништатаЦелиот простор е спој на сексуалност, искреност и уметност, какви што всушност се и неговите сопственици.
Поткровје од соништатаПоткровје од соништатаПоткровје од соништатаПоткровје од соништата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. mac.s Reply

  verojatno povekje kje mi se svigjashe da ne doznaev deka stanot e na pederi…. xD ama i vaka i taka ne e kojznae shto, premn e ekscentricen i nema nikakva zivost vo nego

  • M3eds Reply

   Аххх таа ваша проста органиченост ќе ве уништи. Колку само ви е поУжасен животот кога сте полни со предрасуди се гледа и по вашиот комнетар.

   • SoW3 Reply

    Bas taka. dobro kazano M3eds . . . . 🙂

  • Ane Reply

   zal mi e za tebe tvoite predrasudi i nacinot na koj gi cenis i procenuvas vrednostite -.-

Остави коментар