Постери за книги, направени од нивниот текст

Постерите направени од фирмата „Postertext“ ви овозможуваат да ја обесите вашата омилена книга на ѕид, буквално. Сите постери се направени од самиот текст во книгата, прецизно нареден за да отслика некоја од незаборавните сцени.
Постери за книги, направени од нивниот текстБидејќи е невозможно целиот текст да се вметне во постерот, обично се опфаќа текстот од првите неколку поглавја, со исклучок на неколку, во кои е употребен текст од целата книга. Фонтот е доволно голем за некој со нормален вид да може да го прочита, без визуелни помагала.

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Авантурите на Шерлок Холмс“ - Артур Конан Дојл

Овие експресивни постери претставуваат одличен декоративен елемент за вашата канцеларија или дневна соба. Можат да бидат и добар поклон за љубителите на книги, а најинтересното е што можете да ги нарачате онлајн за цена од 24 до 35 долари, зависно од вашиот избор.

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Авантурите на Том Соер“ - Марк Твен

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Дракула“ - Брам Стоке

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Моби Дик“ - Херман Мелвил

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Грофот Монте Кристо“ - Александар Дима

Постери за книги, направени од нивниот текст

„20 000 милји под морето“ - Жил Верн

Постери за книги, направени од нивниот текст

„Војна на световите“ - Херберт Џорџ Велс


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар