Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Нема подобар натпревар за аматерите и професионалните фотографи од Интернационалниот натпревар на EPSON. Веќе деветти пат во натпреварот учествуваат фотографии што ја прикажуваат целата убавина на светот.

Оваа година на натпреварот се пријавиле 1.251 фотограф со над 5.000 фотографии од 74 држави. Без сомнение, ова ја зголемува конкуренцијата и им ја отежнува одлуката на судиите. Победниците добиле над 50.000 евра во кеш и други награди. Првото место му припаднало на фотографот Веселин Атанасов за фотографија од идиличен селски пејзаж направен во Италија. Погледнете некои од најдобрите кандидати.

Веселин Атанасов (Тоскана, Италија)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Алберт Дрос (Флеволанд, Холандија)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Коли Силеруд (Големиот Кањон, САД)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Натаниел Мерз (Даедунсан, Јужна Кореја)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Марсио Кабрал (Бонито, Бразил)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Мадс Питер Иверсен (Лофотен, Норвешка)

Победниците на Интернационалниот натпревар за фотографии на EPSON

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар