Пејзажи издлабени во стари книги

Канаѓанецот Гај Ларми создава неверојатни скулптури од стари книги. Најчесто материјал за создавање на неговите дела се стари речници и големи енциклопедии кои веќе се пред распаѓање.Пејзажи издлабени во стари книги Од книгите Гај создава прекрасни пејзажи и градби, а откако ќе ги заврши, на крајот ги бојадисува со природни бои.Пејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книгиПејзажи издлабени во стари книги


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар