Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект

Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект

Фотографот Џон Смит е креатор на овие прекрасни high-speed фотографии кои пленат со своите бои и облици направени како резултат на фаќање на специфичните моменти од распрснувањето на сијалиците. Тој прво ги полни сијалиците со различни материјали како пердуви, џамлии, зрнца во разни бои, капачиња од пиво, пастелни креди и друго, ги пука со пиштол на дијаболи и во тој момент ги фотографира додека експлодираат.


Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект

 

„Луѓето гледаат и користат сијалици секојдневно. Не обрнуваме многу внимание на нив. Но, пукајќи во нив, експлодирајќи и притоа полнејќи ги со различни материјали се создава интересен ефект на кој сум многу навлечен“, вели Џон.

Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар