Патување во други димензии: Инфрацрвени пејзажи од Доломитите

26-годишниот фотограф Паоло Петигиани прави неверојатни фотографии од својата 11-та година. Но, во последниве неколку години тој го воодушевува светот со серија инфрацрвени фотографии. Неговата најнова работа ги вклучува Доломитите, прекрасна планинска област што се наоѓа во неговата родна земја – Италија. Погледнете ги овие прекрасни фотографии што ќе си поиграат со вашите очи и ќе ве однесат во една сосема нова димензија на нашата планета.

(1) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (2) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (3) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (4) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (5) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (6) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk (7) patuvanje-vo-drugi-dimenzii-infracrveni-pejzazhi-od-dolomitite-www.kafepauza.mk

Погледнете ги и овие неверојатни утрински планински пејзажи направени од внатрешноста на шатор!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар