Овој креативен татко ги фотошопира неговите деца во ултраоткачени ситуации

Се сеќавате на талентираниот татко од Швајцарија, за којшто веќе имаме пишувано претходно? Самоукиот фотограф и дигитален уметник Џон Вилхелм веќе 7 години, создава креативни спомени од животот на неговите деца. За неговата фотосерија од смешни семејни фотографии, тој умешно ги комбинира секојдневните активности и гримаси на неговите деца со фотографија и дигитална манипулација. Фантастичните сцени коишто ги креира се неверојатно забавни, шокантни и неочекувани, инаку во спротивно би помислиле дека се реални. Џон Вилхелм толку вешто ги спојува сцените со неговите субјекти, што крајниот резултат изгледа хармонично и хомогено.

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облекаВилхелм секогаш е во потрага по нови идеи за неговите фотоманипулации, а неговата работа станала нормален составен дел од неговото семејство. Неговата сопруга и нивните четири деца му помагаат да дојде до нови замисли, но тој признава дека колку повеќе тие растат, толку потешко станува да ги натера да влезат во студиото и да позираат пред фотообјективот.

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облекаКако и да е, таа мала препрека нема да го спречи Вилхелм да продолжи да ги фотошопира неговите деца како сурово вежбаат во теретана, имаат необични дружби со животни и инсекти или натпревари по скијање. Неодамна, Вилхелм и неговата сопруга го проширија нивното семејство со четвртото дете, кое е првиот син во семејството, па сигурно сме дека уште многу години ќе уживаме во неговите креативни фотоманипулации.На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облекаКреативните фотоманипулации продолжуваат на втората страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар