Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“

Новиот дизајн на шишето на „Heineken“ е комбинација инспирирана од ледената алуминиумска лименка и класичното шише.
Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новосоздаденото совршенство наречено „Heineken Aluminum“ на својата амбалажа има испечатена графика со невидлив тонер, која може да биде видена само под УВ светлина. Овој дизајн своето деби го имаше пред некој месец во Милано, а пивото ќе се продава во ограничена количина.
Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Новиот алуминиумски дизајн на „Heineken“Ако не сте по пивото, можеби сте за вотка „Smirnoff“ во овошна амбалажа?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар